Konkurs legendy, baśnie i podania ziemi garwolińskiej

Dawno, dawno temu życie mieszkańców Garwolina płynęło wesoło i beztrosko…to początek jednej z wielu możliwych legend dotyczących Garwolina. Zadaniem osób biorących udział w naszym konkursie, będzie spisanie baśni, legend i podań związanych z naszym Powiatem.

Może, to być legenda o kościele, który zapadł się pod ziemię, a którego bijące dzwony zwiastują niechybne nieszczęście, legenda o skarbie zakopanym onegdaj, przez bogatego kupca…bądź jedna z wielu innych, które krążą, często tylko w ustnych relacjach w naszym regionie.

legendy 2023

Konkurs literacki ma na celu pozyskanie i utrwalenie legend, baśni i podań dotyczących powiatu garwolińskiego. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII, szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych, mieszkańców powiatu garwolińskiego.

Prace opatrzone imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu oraz wiekiem uczestnika należy przesyłać na adres mailowy: mbpgarwolin@poczta.onet.pl lub w wersji papierowej - wydruk komputerowy, na adres Organizatora: Miejsko Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Nadwodna 1, 08-400 Garwolin (do Czytelni), w terminie do 12.11.2023 roku.

Ogłoszenie wyników 21.11.2023 r.

Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod nr telefonu: 25 682 24 21

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i upominki rzeczowe.

Regulamin konkursu Plik PDF