image1 image2 image3
logo

Obchody Światowego Dnia Seniora

Zmień rozmiar tekstu:

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. „Garwoliński Tydzień Seniora” to cykl wydarzeń przygotowany specjalnie z myślą o seniorach i wpisujący się w miejskie obchody tego międzynarodowego święta. Seniorze, sprawdź program i wybierz coś dla siebie!

To będzie tydzień pełny atrakcji kulturalnych i sportowych, ale nie zabraknie także elementów edukacyjnych. W programie miejskich obchodów Światowego Dnia Seniora znalazły się koncerty, zajęcia sportowe, spektakl teatralny, wystawa, potańcówka oraz akcja przypominająca seniorom, że zdrowie jest najważniejsze i warte o nie dbać!

Garwoliński Tydzień Seniora rozpocznie się 9 listopada. Uroczystą inaugurację zaplanowano na godzinę 17:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Bezpośrednio po niej dla seniorów zaśpiewa Katarzyna Zawada – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu oraz pianistka. W swoim bogatym repertuarze koncertowym Katarzyna Zawada ma między innymi piosenki Anny German, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, przeboje musicalowe, arie operowe, pieśni patriotyczne i muzykę filmową. Bezpłatne wejściówki na koncert są do nabycia w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

Tydzien seniora 725x1024

Sport łączy pokolenia! Pod takim hasłem 10 listopada o godzinie 15:00 w Pływalni Miejskiej „Garwolanka” odbędą się zajęcia sportowe dla seniorów. Babciom i dziadkom będą mogli także towarzyszyć wnukowie. W programie aqua fitness, gry, zabawy i konkursy w wodzie. Oczywiście z nagrodami!

11 listopada, w ramach Narodowego Święta Niepodległości, seniorzy wezmą udział w śpiewankach patriotycznych, które odbędą się o godzinie 18:30 w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wspólnym śpiewom przewodniczyć będą: Tadeusz Talarek oraz zespół „Chwilo Trwaj”. Wcześniej, o godzinie 18:00, na górnym holu CSiK odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich seniorów pt. „Abstrakcja i nie tylko… w malarstwie”.

12 listopada seniorzy przeniosą się do słonecznych Włoch. O godzinie 18:00 w sali konferencyjnej CSiK rozpocznie się wieczór włoski, podczas którego dla publiczności zaśpiewa tenor Sergio Bettas. Nie zabraknie także włoskich przysmaków. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie odebrać można w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie.

„Biała Niedziela” to akcja profilaktyczna zaplanowana na 13 listopada, w ramach której seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich. Na seniorów będą czekali lekarze specjaliści – między innymi: ortopeda, diabetolog, kardiolog, urolog, pulmunolog. Bezpłatnie będzie można także wykonać EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, badania poziomu cukru we krwi. Zapisy pod numerem telefonu: 604 557 648.

Garwoliński Tydzień Seniora zakończy się 14 listopada, w przypadający Światowy Dzień Seniora. O godzinie 18:00 w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się podsumowanie wszystkich wydarzeń oraz prezentacja spektaklu przygotowanego przez seniorów dla seniorów „Miłość i teleopieka”. Po nim zaplanowano potańcówkę w klimacie lat 60’ i 70’ pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Zapisy na to wydarzenie pod numerem telefonu: 502 866 863.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Organizatorzy wydarzenia: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie, Klub Seniora w Garwolinie, Stowarzyszenie Calos Cagathos.
Patronat honorowy nad Garwolińskim Tygodniem Seniora objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

 

Udostępnij
2024  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie