Konkurs Fotografii Ulicznej

Fotografią uliczną (Street Photo) nazywa się przeważnie takie zdjęcia, które w jednym kadrze zamykają ulotną chwilę,  mając przy tym charakter anegdotyczny.
Chociaż nazwa wskazuje na nadrzędną rolę ulicy jako tematu takich fotografii, to w rzeczywistości może ona być tylko domyślnym elementem obrazu, a tematyka takich fotografii może być znacznie szersza.

W związku z obchodami Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego chcielibyśmy was zaprosić do udziału w konkursie fotograficznym, w którym waszym zadaniem będzie uchwycić na fotografii ulicznej niepowtarzalną chwilę, związaną z życiem Garwolina, jego mieszkańców bądź wyjątkowymi wydarzeniami odbywającymi się w naszym mieście.

street photo A3 v4

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, a wybrane przez siebie jedno zdjęcie wysyłajcie do nas na maila: konkurs@biblioteka-garwolin.pl do 5 lipca br. W tytule maila wpiszcie "Fotografia uliczna", a w treści podajcie swoje imię i nazwisko i nr telefonu.

Uwaga! Termin przesyłania zdjęć konkursowych przedłużony został do 15 lipca.

Na najlepsze prace czekają nagrody.

„Fotografia uliczna – rodzaj fotografii, której tematem są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej. Różni się ona od fotoreportażu, ponieważ zazwyczaj nie dotyczy konkretnego wydarzenia. Zazwyczaj nie potrzeba wielu zdjęć aby przekazać jakąś treść. Na tego typu fotografii najczęściej przedstawieni są niepozowani ludzie w przestrzeni publicznej.”

Źródło za: wikipedia.pl

Regulamin plik PDF