Wirtualna Noc Bibliotek 2020

Tegoroczne tym razem wirtualne, VI wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się w sobotę 10 października 2020 r. pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Klimat na czytanie, czyli:

Dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji i rozrywki.

Dobry klimat na czytanie współtworzy także wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka.

Noc Bibliotek 2020 plakat scaled

Z okazji Nocy Bibliotek osoby, które odwiedzą Oddział dla Dzieci i Młodzieży otrzymają unikalny kod, dzięki któremu będą mogły obejrzeć online unikalny, animowany film dla dzieci.

Film „Jakub, Mimmi i gadające psy” 2019, oparta na niewydanej jeszcze w Polsce książce koprodukcja łotewsko-polska w reżyserii Edmundsa Jansonsa Jakub, Mimmi i gadające psy (Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi).

Laureat nagrody jury dziennikarzy Kwiat Paproci na Festiwalu Kino Dzieci 2019 „za empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością, a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”.

Film zobaczyć będzie można pod adresem:

(w polu "Enter Password" należy wpisać otrzymany w bibliotece kod i nacisnąć "Submit")

Więcej wydarzeń na naszym bibliotecznym facebooku. Zachęcamy do śledzenia.