Rozstzrygnięcie konkursu na znak graficzny obchodów 100-lecia Biblioteki

Zakończył się konkurs na projekt logo związany z obchodami setnej rocznicy istnienia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie. Dziękujemy wszystkim utalentowanym artystom i projektantom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, dzieląc się z nami swoją kreatywnością i wizją.

Po analizie i dyskusji jury, składające się z pracowników biblioteki, wyłoniło zwycięzcę konkursu- Panią Dorotę Musiał, której projekt wyróżnił się nie tylko estetyką, ale również przesłaniem, które doskonale oddaje misję i ducha biblioteki. Jego elementy, tworzą spójną kompozycję, nawiązując do historii biblioteki i jej związku z literaturą.

100 lat Biblioteki w Garwolinie v3

Jak pisze sama autorka projektu:
Logo to zbiór 6 książek ujętych w perspektywie tak, że na pierwszym planie widoczne są ich grzbiety, natomiast okładki widoczne od góry ulegają perspektywicznemu zniekształceniu. Kolorystyka znaku graficznego utrzymana jest w kolorystyce przyjętym w identyfikacji wizualnej tej Biblioteki (czyli czerwony i czarny) oraz widocznej na stronie www (pomarańcz) wzbogacona o kolor bordowy w celu uatrakcyjnienia projektu logo.

Na grzbietach książek umieszczono litery w kolorze czarnym. Każda z nich została zaprojektowana przy użyciu innego fontu celowo, aby podkreślić wszechstronność dostępnego w Bibliotece księgozbioru, począwszy od książek historycznych, poprzez opracowania naukowo-techniczne, literaturę piękną, poradniki itd.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.