Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego - Piłsudski na Plakaty

15 grudnia br. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Piłsudski na Plakaty", skierowanego do utalentowanej młodzieży oraz dzieci z terenu powiatu garwolińskiego. Organizowany po raz pierwszy, konkurs miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do wyrażania swoich artystycznych zdolności poprzez twórczą interpretację postaci marszałka Józefa Piłsudskiego.

68 uczestników w wieku od 7 do 18 lat zgłosiło swoje prace, zaskakując różnorodnością i oryginalnością interpretacji. Od klasycznych portretów po abstrakcyjne wizje, młodzi artyści podkreślili wielowymiarowość postaci historycznej, jej wpływ oraz znaczenie dla Polski.

pilsudski na plakaty

Jury miało trudne zadanie wybrania zwycięzców. Kryteria oceny obejmowały nie tylko umiejętności techniczne, ale również refleksję nad dziedzictwem Piłsudskiego.
Nagrodzone prace, łączyły w sobie elementy klasyczne z nowoczesnymi, ukazywały marszałka nie tylko w roli przywódcy, ale także jako symbolu jedności i determinacji narodu.

W kategorii uczniów szkół podstawowych postanowiliśmy nagrodzić:

1 miejsce – Kacper Żmudzin SP w Wilkowyi
2 miejsce – Alicja Baran SP w Borowiu
3 miejsce – Hanna Krogulec SP w Sobolewie

Wyróżniono:
Agata Dembek SP w Trojanowie
Adrianna Zalewska SP w Wilkowyi
Maria Szaniawska ZSP w Gończycach

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych nagrodziliśmy:

1 miejsce – Mateusz Dudek ZS nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie
2 miejsce – Aleksandra Koziej LO im. J. Lelewela w Żelechowie
3 miejsce – Dagmara Szypulska LO. im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie

Wyróżniono:
Natalia Wieczorkiewicz LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie
Oleksandra Smoliana  LO im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie
Dominik Dąbrowski ZS nr.2 im. T. Kościuszki w Garwolinie

Po odbiór nagród zapraszamy do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie (ul. Nadwodna 1) od poniedziałku 18 grudnia br.

Konkurs "Piłsudski na Plakaty" nie tylko dał wyraz twórczości młodym artystom, ale również stanowił hołd dla ważnej postaci w historii Polski. Wpłynął na rozwój lokalnej społeczności artystycznej, zachęcając do dalszego rozwijania talentów i pielęgnowania dziedzictwa kulturowego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.

• 20231212_150027
  • 20231212_150056