Konkurs plastyczny-Piłsudski na plakaty

W związku ze zbliżającą się 105. Rocznicą Odzyskania Niepodległości chcielibyśmy zaprosić dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Piłsudski na plakaty”.

Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie do odkrywania historii, uświadomienie znaczenia symboli narodowych, rozwijanie twórczej ekspresji, wyobraźni i kreatywności oraz rozwijanie talentu plastycznego.

pilsudski na plakaty

Konkursowym zadaniem jest stworzenie dowolną techniką plastyczną patriotycznego plakatu, na którym znajdzie się obok elementów graficznych cytat pochodzący z wypowiedzi Józefa Piłsudskiego. Interpretacja tematu jest dowolna, liczymy na waszą inwencję.

Praca powinna być w formacie nie większym niż A3 (max. 297x420mm, dwie standardowe kartki z bloku rysunkowego).

Na konkursowe prace czekamy do 30 listopada. Składać je można w bibliotecznej Mediatece (I piętro), ul. Nadwodna 1, 08-400 Garwolin.
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu plik PDF