Konkurs literacki - Opowieści ze Śródziemia

We wrześniu 2023 r. mija pięćdziesiąta rocznica śmierci Johna Ronalda Reuela Tolkiena autora zachwycającej rozmachem trylogii "Władca Pierścieni", niemającego sobie równych językoznawcy i poligloty znającego 30 języków, wybranego przez czytelników najwybitniejszym anglojęzycznym pisarzem XX wieku. J.R.R. Tolkien zmarł dokładnie pół wieku temu, 2 września 1973 roku.

Z tej okazji zachęcamy uczniów starszych klas szkół podstawowych (6 – 8) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie literackim organizowanym przez MPBP w Garwolinie „Opowieści ze Śródziemia”.

konkurs tolkien site 2

Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiej formy literackiej wiersza bądź opowiadania, umiejscowionego w stworzonej przez J.R.R. Tolkiena krainie Śródziemie.

Pracę dostarczyć należy do biblioteki w Garwolinie do 16 października 2023 r. lub przesłać na adres email; konkurs@biblioteka-garwolin.pl

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a autorom najlepszych prac konkursowych zostaną przyznane nagrody.

Regulamin konkursu literackiego Plik PDF