Konkurs-To i owo w Garwolinie

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie realizuje projekt „Naturalnie z biblioteką” dofinansowany z programu BLISKO ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Częścią tego projektu są Inicjatywy Oddolne wykorzystujące potencjał kulturowy mieszkańców, inicjowane przez przedstawicieli społeczności lokalnej wyłonione w drodze konkursu.

Wraz z grupą mieszkańców Garwolina realizujemy projekt pt: „To i owo w Garwolinie”.

logo projekt

Częścią projektu jest Konkurs literacki „Garwolińska kapsuła czasu”, w którym chcemy utrwalić, odtworzyć przeszłość i wyobrazić sobie przyszłość budynków mających znaczenie gospodarcze lub kulturowe dla naszego miasta.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wybrać budynek charakterystyczny dla naszego miasta, zbadać jego historię, opisać historię i przyszłość budynku w krótkiej formie literackiej ( max 4 strony A4) i wysłać pracę w formie elektronicznej do MPBP w Garwolinie na adres:

konkurs@biblioteka-garwolin.pl
w tytule należy wpisać: Garwolińska kapsuła czasu.

Regulamin konkursu Plik PDF

belka men bn ik nck mono rgb