Powiatowy Konkurs Literacki - Fredro inspiruje

Hrabia Aleksander Fredro herbu Bończa, urodził się 20 czerwca 1793 r w Suchorowie.  Pamiętnikarz, poeta, żołnierz kampanii napoleońskich znany również jako twórca bajek  i wierszy dla dzieci jest uważany za twórcę oryginalnej polskiej komedii. Zmarł we Lwowie w 1876 roku.

fredro 2023 3

W roku 2023 przypada 230 rocznica urodzin Aleksandra Fredry.  W związku z tym zachęcamy uczniów z klas VI - VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez MPBP  pt. „Fredro inspiruje”.

Aby wziąć udział w konkursie należy: napisać dalsze losy bohaterów komedii „Zemsta”, lub „Śluby panieńskie’, lub nagrać krótką inscenizację fragmentu ww komedii.

Prace  należy złożyć osobiście do dnia 26 maja 2023 r w  Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej lub wysłać pdf / film (najlepiej odnośnik do pliku w chmurze np na Dysku Google, Dropboksie itp.) na adres: konkurs@biblioteka-garwolin.pl . W temacie maila należy wpisać tytuł konkursu, a w treści podać imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, miejscowość, ew. szkołę).

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a autorom najlepszych prac w każdej  z kategorii konkursowych zostaną przyznane nagrody.

Regulamin konkursu literackiego Plik PDF