Spotkania z żywą historią- płk Bronisław Maciaszczyk

Już niebawem, bo 1 marca o godz. 12:00 odbędzie się wyjątkowe i pierwsze w Garwolinie wydarzenie z cyklu “Spotkania z Żywą Historią”. Naszym gościem będzie pułkownik Bronisław Maciaszczyk ps. “Józef”, który m.in. przybliży pełną anegdot historię swojego życia oraz walk o niepodległość Polski.

spotkania z historia plakat

W ramach obchodów 600-lecia miasta Garwolina, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie i Miasto Garwolin zapraszają do udziału w cyklu spotkań pn. “Spotkania z Żywą Historią”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 1 marca 2023 r. (środa), godz. 12:00 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie ul. Nadwodna 1. Gościem spotkania będzie płk Bronisław Maciaszczyk, weteran walk o niepodległość Polski, Powstaniec Warszawski, harcerz Szarych Szeregów. Uczestnik działań wojennych – ciężko ranny podczas powstańczego szturmu na placówkę pocztową przy ul. Ząbkowskiej. Jeden z ostatnich kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari, oficer Orderu Odrodzenia Polski.Wydarzenie wpisuje się także w powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

PROGRAM WYDARZENIA